Oferta kursów

Prowadzimy naukę pięciu języków na wszystkich poziomach zaawansowania od początkującego do poziomu biegłości językowej (Poziom C2 według skali zawartej w CEF Rady Europy). Jednakże, tworząc nowe grupy przykładamy dużą uwagę do tego, aby były one jednolite nie tylko pod względem stopnia zaawansowania uczestników ale również wieku słuchaczy gdyż wpływa to pozytywnie na efektywność nauki. Zapisując się na poziomy powyżej początkującego każdy kandydat przechodzi wstępny test diagnostyczny jak również rozmowę z lektorem w języku obcym w celu jak najdokładniejszego określenia jego wyjściowej znajomości języka.

Szkoła Języków "Focus"

Egzaminacyjny FCE(poziom B2) 4 (2 x 2 godz) 60
Egzaminacyjny CAE(poziom C1) 4 (2 x 2 godz) 60
Egzaminacyjny CPE(poziom C2) 4 (2 x 2 godz) 60

Nauka odbywa się według jednego z dwóch szczegółowych systemów kształcenia, osobnego dla dzieci, a osobnego dla młodzieży i dorosłych.

System Kształcenia Dzieci zakłada naukę od 6-go roku życia na siedmiu poziomach dopasowanych do wieku uczniów. W trakcie nauki istnieje możliwość zdawania międzynarodowych egzaminów dla dzieci Cambridge YLE (Young Learners English), a po jej zakończeniu absolwenci znają już język w stopniu średnio-zaawansowanym i mogą kontynuować naukę w systemie dla młodzieży i dorosłych.

System Kształcenia Młodzieży i Dorosłych  przeznaczony jest dla osób powyżej 13-go roku życia i daje możliwość rozpoczęcia nauki na jednym z szesnastu poziomów zaawansowania. Po ukończeniu niektórych poziomów ich absolwenci mogą podchodzić do właściwych egzaminów międzynarodowych z poszczególnych języków. Egzaminy te przeprowadzane są w ramach takich systemów certyfikacyjnych jak:

Cambridge ESOL (English as a Second Language)

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TELC (The European Language Certificate) (wszystkie języki)

Goethe Institut

DELF/DALF Francuskie Ministerstwo Edukacji

Diploma De Espanol

Zajęcia z języka angielskiego w ramach obu systemów kształcenia prowadzone są w oparciu podręczniki kilku wydawnictw językowych, ponieważ niestety nie istnieje „idealna” linia podręcznikowa, stąd ograniczanie wyboru podręcznika tylko do jednego wydawnictwa odbiłoby się na jakości lekcji. Do zajęć z pozostałych języków wykorzystujemy podręczniki wyspecjalizowanych wydawnictw nastawionych na przygotowywanie i sprzedaż podręczników tylko dla potrzeb nauki danego języka. Dzięki temu materiały używane przez lektorów podczas zajęć są najwyższej jakości.

Korzystamy z materiałów następujących wydawnictw:

Język angielski:

Macmillan Polska